Je to až k neuvěření ale legendární civic táájp áár je tu s námi již 25 let. Momentálně Honda představila již šestou generaci vycházející z jedenácté generace nové Hondy Civic.

Oproti standardního modelu zde najdeme sportovnější design s 19 palcovými litými koly v černě matném designu. Hlavním poznávacím znakem správného typu R bylo vždy pořádné “křídlo” na pátých dveřích. Ani zde tomu není jinak.

Vylepšení se dočkal také výfukový systém opět se třemi koncovkami na zádi. Vpředu najdeme zase zvětšené nasávací otvory pro ještě lepší proudění vzduchu a přísun vzduchu k motoru. Chlazení bylo také vylepšeno o nový chladič, díky kterému by měl vůz zvládnout i opravdu velkou zátěž.

Karoserie bude dostupná v pěti barevných odstínech: Rallye Red, Crystal Black, Sonic Grey Pearls nebo Championship White. 

Interiéru opět dominují výrazně červené prvky jako například sportovní sedačky nebo obložení. Sezení by mělo být oproti předchozí generaci níž a pohled vpřed by měl být přes nižší kapotu. Samotné sedadla májí být díky použitému semiši ještě pohodlnější avšak zároveň s lepší oporou pro řidiče.

Po motorové stránce novinka staví na vylepšené verzi 2.0 litrového přeplňovaného čtyřválce  známého niž z minulé generace. Konkrétní parametry vylepšené verze sice zatím neznáme avšak automobilka mluví o přepracovaném turbodmychadlu. Dále víme, že díky optimalizaci přeplňování by se mělo jednat o nejvýkonnější turbem přeplňovaný VTEC v historii Type R.

Důležitá zpráva pro nadšence je ale bezesporu zachování manuální převodovky. Oproti minulé verzi prošla také řadou optimalizací jako například vylepšení automatických meziplynů a lepší tvar řadící páky.

Brzdový systém Brembo si zachoval dvoudílné kotouče nabízející lepší životnost a větší jistotu. 

Prodej nové generace Civicu Type R odstartuje v příštím roce. Do Evropy první kusy dorazí začátkem roku.

Napsáno

Jan Páv

Blázen do aut co miluje řízení a cokoli kolem aut.

E-mail:
pav@driveblog.cz