Druhý díl našeho seriálu o podle nás nejlepších okreskách bude patřit silnici, kterou v Česku zná snad každý petrolhead, ať už majitel motorky nebo ultimativního supersportu. Nebál bych se ji nazvat nejlepší silnicí v ČR. 

Silnice I/44 v úseku Loučná nad Desnou – Červenohorské sedlo prošla před pár lety velkou rekonstrukcí, která z ní udělala takový veřejný úsek nějakého závodního okruhu (Je vidět, že při projektování se myslelo i na ty kdo rádi řídí.). Dalo by se říci, že je to jedna z mála silnic v Česku kde se pořádně můžete projet s nějakým nízkým a tvrdým supersportem, ba dokonce formulí.

Už při příjezdu se budete potkávat ze samýma zajímavýma strojema, kterých se to tu hlavně za hezkého počasí jen hemží. Bohužel také se zde dost bourá a ne výjímečně i tragicky. Jinak co se týče bezpečnosti silnice tak ta je na vysoké úrovni, vozovka je dostatečně široká a vše je přehledně označeno, takže žádná záludná zatáčka vás nezaskočí. 

Celkem cestou vás čeká nějakých devět “vracáků”, mezi kterými se dá nabrat dost slušná rychlost. Po poslední zatáčce začíná skoro rovinka do kopce kde dojedete až na křižovatku přímo na Červenohorském sedle. Zde se můžete občerstvit u jedné z několika restaurací. Poté máte dvě možnosti, buď se vrátit stejnou stranou dolů, nebo opačnou stranou směr město Jeseník.

Pokud máte rádi řízení a nebo jen krásné výhledy, určitě stojí silnice I/44 za návštěvu. Jen jestli si zatáčky chcete opravdu hodně užít, chce to mít auto s vyšším výkonem, přeci jen kopec to neni nejmírnější. Bohužel ani cesta dolu neni pro každé auto, jelikož brzdy zde dokážete uvařit raz dva.

Návštěvu je dobré spojit s návštěvou například také námi navštívené Dolní Moravy, kde se nachází velmi oblíbená Stezka v oblacích nebo nejdelší bobová dráha v Evropě.

Napsáno

Jan Páv

Blázen do aut co miluje řízení a cokoli kolem aut.

E-mail:
pav@driveblog.cz