Poslední dobou je samotný zázrak, když slyšíme o nějaké automobilové novince, která není elektrifikovaná. Představte si ale kdyby dnes přišla nějaká automobilka s autem s pohonem zadní nápravy a podélně uloženým řadovým šestiválcem pod kapotou. Myslíte, že mám na mysli BMW? Omyl.

Přivítejte novou Mazdu CX-60, zjevení, které do Evropy přináší právě zmíněnou techniku! Pod kapotou CX-60 se zpočátku objeví pouze 2,5 litrový plug-in hybridní čtyřválec o systémovém výkonu 241 kW a 500 Nm.

Pomyslnou vlajkovou lodí nabídky ale budou šestiválce. Na mimoevropských trzích bude dostupný benzinový Sky-X, do Evropy zavítá “pouze” ten naftový. Objem 3,3 litru ve spojení s osmistupňovým planetovým automatem a standardně pohon zadní nápravy (čtyřkolka na přání) to jsou parametry u kterých srdce nejednoho evropského autíčkáře zaplesá. 

Vzhledově je CX-60 podobná své menší sestře CX-5, avšak vzhledem k technice pod kapotou má výrazně delší příď a kabinu posunutou vzad což ne každému oku může lahodit.

Základní výbava Prime-Line začíná (zatím pouze Plug-in hybrid) na částce 1 293 690 Kč. Výbava zahrnuje prvky jako dvouzonovou klimatizaci, navigaci, zadní parkovací senzory, sledování mrtvého úhlu, prevence čelního nárazu a bezdrátové připojení chytrého telefonu přes Apple CarPlay nebo Android Auto.

Následují výpadové stupně: Exclusive-Line (1 334 090 Kč), Homura (1 395 090 Kč) a Takumi (1 434 090 Kč).

Velké WAU! pro Mazdu a nezbývá než si přát aby takovýchto aut bylo více…

Napsáno

Jan Páv

Blázen do aut co miluje řízení a cokoli kolem aut.

E-mail:
pav@driveblog.cz